yükleniyor

Çağrı Merkezi / 0212 789 69 61

Kiptaş Çatalca Konutları ne zaman bitiyor?

Anasayfa / Haber ve Duyurular / Kiptaş Çatalca Konutları ne zaman bitiyor?
Sevdiklerinizle Paylaşın

Kiptaş Çatalca Konutları ne zaman bitiyor?

Çatalca Konutları satışa çıktı! KİPTAŞ Çatalca Konut projesi detayları haberimizde. Sosyal konut üreticisi KİPTAŞ 2016 için düğpmeye bastı. KİPTAŞ yeni projelerini ilk başlarda toplumsal konut olarak yapacak ve dar gelirli vatandaş için konut üretmeye devame decek. 

Yeni konut projeleri için çalışmalarını hızlandıran KİPTAŞ 2016 için planlarını yaptı ilk toplumsal konut projesini açıkladı. İşte KİPTAŞ 2016 projeleri... İstanbul Büyükkent Belediyesi Bünyesinde yer alan KİPTAŞ 2016'da hangi yeni projelere imza atacak, KİPTAŞ'tan her kes ev sahibi olabilir mi? Kiptaş yeni projeleri neler haberimizde.

Çatalca konutları satışları başladı! Satış kampanyası ile alakalı detaylı data ve satış kampanyası ödeme şekilleri aşağıda belirtilmiştir.

ÇATALCA KONUTLARI  SATIŞ KAMPANYA ŞARTLARI

KİPTAŞ tarafınca hayata geçirilecek Çaralca konutları kapsamında kampanya genel şartları ise şöyle;

139 bin 750 liradan başlamış olan daireler için satışlara başlamış olan KİPTAŞ, 20 bin lira peşinat alacak. İlave peşdirenme olarak 19 bin 750 lira 24.Ayında alınacak. Kalan kısmı ise dilenirse banka kredisi kullanılacak dilenirse KİPTAŞ bünyesinde 24 ay taksitlendirme yapılacağı kaydedildi.

1.  Kiptaş ÇATALCA KONUTLARI satış kampanyası ödeme şekli aşağıdaki gibidir.

2. Konut tutarlarına KDV dahildir.

3. Konut satışları daire sayısı kadar yapılacaktır.

4.  Talep sahibinin T.C vatandaşı , reşit olması, İstanbul dahilinde tapulu ve/ veya tapusuz oturmaya müsait bir konutu olmadığını,sözleşmenin imzalanmasından sonra aksinin tespit edilmesi durumunda KİPTAŞ’ın Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesini tazminatsız ve bildirimsiz bir şekilde tek taraflı olarak feshetme, daireye isabet eden hakkı başkasına satma hakkının bulunduğunu, bu şartları bilerek kampanyaya dahil bulunduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.

5. Talep eden, Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi ile hak sahibi olduğu konutu ikamet amacıyla satın almış olduğunı, teslime müteakip konuta taşınacağını, resmi ikametgah adresini Çatalca konutlarına taşıyacağını, dairenin borçları bitmiş olsa bile sözleşmeden itibaren 5 senelik sürede konutu devretmeyeceğini, tapu çıkartılması aşamasında kalan süre için bu şartın tek taraflı olarak tapuya tescil edileceğini kabul ve taahhüt etmiştir.

6.  4.Ve 5.Madde de yazılı hususlara aykırı bir durumun tespiti halinde; Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi KİPTAŞ tarafınca tazminatsız ve tek taraflı olarak feshedilecektir. Fesih halinde sözleşmede yazılı olan feshe ilişkin hükümler uygulanacaktır.

7. Konutların inşaası tamamlama safhasında hak sahibine isabet edecek konutlar Projede bulunan konutların tamamı içinde (Bahçe ve zemin katlar dahil) olmak üzere Noter huzurunda yapılacak kura çekilişi ile belirlenecektir. Konutlara ayrıca (+ veya - ) şerefiye (kat,yön,manzara, m² farkı v.B. Kriterler toplamı) bedeli gerçekleşme ettirilecektir. Konutlar ( 83  m² 1058 tane  + 85 m² 1080 tane toplam  = 2138  tane ) 85m² baz alınarak fiyatlandırılmıştır.

8. Kişi adına en çok bir talep yapılacaktır. Kişi kendi adına başvuruyor ise kimlik ile, vekil sıfatı ile başvuruyor ise, noterden alınmış içinde KİPTAŞ ibaresi geçen özel vekaletname ile müracaat edecektir.

9. Konutların ödeme şekli peşin ,KİPTAŞ’tan taksitli(20.000TL peşdirenme+19.750TL ilave peşdirenme(24.Ayda)+24ay vade ) yada  banka kredili olacaktır. Banka kredisi kullanacakların bankanın aradığı kredi şartlarına uygun olması gerekmektedir. Banka tarafından kredi kullandırılmaması halinde KİPTAŞ  sorumlu olmayacak ve kaydı iptal edilebilecektir.

10. KİPTAŞ nezdinde 3. Kişilere konut devri, Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi imzalanmasından itibaren 5 yıl sonrasında mümkün olabilecektir.

11. Konutların teslim süresi 24 aydır. Ancak KİPTAŞ bu süreyi resen 12 ay daha uzatma  hak ve yetkisine haiz olacaktır.

12. KİPTAŞ, Talep formunda inşaa etmeyi düşündüğü konut projesini, projeden vazgeçilmesi halinde yatırılan bedelin faizsiz olarak iade edileceğini ve sözleşme harcamalarının iade edilemeyeceğini müracaat sahibi kabul ve taahhüt etmiştir

- KİPTAŞ  Çatalca Konutları 

İstanbul için güzel bir projemiz daha var!

İstanbul’un planlı yapılaşması ve şehre yakışır konutlarla donatılması için yıllardır hizmet veren Kiptaş, konut edindirme hedefiyle gerçekleştirmiş olduği projelerine bir yenisini daha ekliyor. Başakşehir, Esenyurt, Yakuplu, Hadımköy, Tepecik, Silivri, Pendik, Maltepe, Üsküdar gibi İstanbul’un bir çok bölgesinde mahalleler kurmuş olan Kiptaş, şimdi de büyük bir projeye daha Çatalca’da imza atıyor.

Yatay mimarinin güzel örneklerinden birinde yaşama imkanı...

Tamamı 6 katlı 180 bloktan oluşan proje, 83 ve 85 metrekarelik daire seçenekleri sunuyor. Az katlı yapısıyla huzurlu ve sakin bir ortam sağlayacak olan Çatalca Konutları, ailece mutluluk içinde yaşayacağınız sımsıcak bir yaşam vaad ediyor.

Kiptaş Çatalca konutları resimleri


                                                                                                 

sosyal donatılarıyla hayata renk katan bir proje!

Çatalca Konutları, derhal yanı başındaki okulu, camisi, keyifli peyzajı, geniş yeşil alanları, çocuk parkları, planlı şekilde düzenlenmiş ortak alanlarıyla sosyal konut projesinden çok daha fazlasını vaad ediyor.

Burası naturel yaşamın yeni adresi...

Çevresi çiftlik evleri, orman alanları ve doğayla çevrili bu yemyeşil bölgede, havası temiz, sağlıklı ve ferah bir yaşam başlıyor. Çatalca Konutları, minik büyük her insanın kendini huzurlu ve keyifli hissedeceği samimi bir ortam sunuyor.

KİPTAŞ Çatalca Konutları Proje ve Daire Özellikleri 

- Genel Özellikler

 azca KATLI BLOKLAR

 DÜŞÜK YOĞUNLUKLU YAPILAŞMA

 HER DAİREYE 1 adet AÇIK OTOPARK

 GENİŞ YEŞİL ALANLAR

 ÇOCUK OYUN ALANLARI

 2 tane CAMİ

 34 DERSLİKLİ OKUL

SİTE YÖNETİMİ

TİCARET

GÜVENLİK


İNŞAAT STATİK PROJESİNE GÖRE TUNEL veya KONVANSİYONEL KALIP SİSTEMİ İLE YAPILACAKTIR.

BLOK DIŞ CEPHESİ ISI YALITIMI YAPILDIKTAN sonrasında, MİMARİ PROJESİNE UYGUN YAPILACAKTIR.

DAİRE GİRİŞ KAPILARI ÇELİK KAPI

DAİRE İÇ KAPILARI AMERİKAN açık oturum KAPI

RENKLİ İNTERKOM

ORTAK MAHALLER İÇİN JENERATÖR

MERKEZİ TV SİSTEMİ (32 kanal + Türksat Hotbirt Eutelsat yayınları) Abonelik gerektiren özel kanalların abonelikleri hak sahiplerine aittir.

 

- Ortak Mahaller

 KAT HOLÜ DÖŞEMELER : PORSELEN GRANİT

 MERDİVENLER VE SAHANLIKLARI :

     RENKLİ MERMER KAPLAMA

 DUVARLAR : PLASTİK BOYA

 TAVANLAR : PLASTİK BOYA

 MERDİVENLERE ALÜMİNYUM KORKULUK VE TUTAMAK YAPILACAK                    

- Salon ve Odalar

  DÖŞEME : LAMİNANT PARKE KAPLAMA

 DUVARLAR : PLASTİK BOYA

 TAVANLAR : PLASTİK TAVAN BOYASI

- Banyolar , tuvaletDÖŞEME : SERAMİK KAPLAMA

DUVAR : SERAMİK KAPLAMA

TAVANLAR : ASMA TAVAN

    

- Mutfak

DÖŞEME : SERAMİK KAPLAMA

DUVAR : TEZGAH ÜSTÜ 60 cm SERAMİK KAPLAMA DİĞER bölgeler PLASTİK BOYA

TAVANLAR : PLASTİK BOYA

MUTFAK DOLABI YAPILACAKTIR.

                    

- Antre Koridor

DÖŞEME : SERAMİK KAPLAMA

 DUVARLAR : PLASTİK BOYA

 TAVANLAR : PLASTİK BOYA

    

- Balkonlar

 DÖŞEME : SERAMİK KAPLAMA

DUVAR : MİMARİ PROJEYE UYGUN YAPILACAKTIR.

TAVANLAR : MANTOLAMA VE DIŞCEPHE BOYASI

BALKON VE FRANSIZ BALKON ÖNLERİNE CAMLI PARAPET KORKULUK YAPILACAKTIR.

KİPTAŞ Çatalca Konutları nerede, iyi mi gidilir?

Kiptaş Çatalca Konutları Projesi, çevresinde yer edinen, yollar ve diğer parsellerin fonksiyon, alan, ölçü, projelendirme ve bayındır durumları, KİPTAŞ tasarrufu dışında kalmaktadır.

Konum planı yürürlükte olan imar planı esas alınarak hazırlanmıştır.

KİPTAŞ; yeni imar durumu, teknik zorunluluk, uygulama şeklinde nedenlerle bayındır planı ve mevzuatına uygun olarak toplu konut projesinde, vaziyet planında ve mimari projelerde değişim yapma hakkını saklı tutar.

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0212 789 69 61

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.
ARA
WhatsApp